The End of Laissez-faire (1926) - John Maynard Keynes
The End of Laissez-faire is een invloedrijk essay waarin Keynes betoogt dat de doctrine van een volledig zelfregulerende markt niet langer volstaat voor de moderne economie. Het boek is wereldberoemd omdat het de intellectuele fundamenten legde voor actieve overheidsinterventie en de definitieve breuk markeerde met het ongebreidelde negentiende-eeuwse liberalisme.
Bestel dit boek bij bol.com
alle citaten van John Maynard Keynes
Citaten 1 t/m 2 van 2.
-
Ik weet niet wat een mens conservatiever maakt - niets anders dan het heden kennen, of niets anders dan het verleden kennen.
Origineel:I do not know which makes a man more conservative - to know nothing but the present, or nothing but the past.
― John Maynard Keynes -
Wat mijzelf betreft, denk ik dat het kapitalisme, mits verstandig beheerd, waarschijnlijk doeltreffender is in het bereiken van economische doelen dan welk alternatief systeem dan ook, maar dat het op zichzelf in veel opzichten buitengewoon verwerpelijk is.
Origineel:For my part I think that capitalism, wisely managed, can probably be made more efficient for attaining economic ends than any alternative system yet in sight, but that in itself it is in many ways extremely objectionable.
The End of Laissez-faire (1926) Ch. 5― John Maynard Keynes











Thomas Malthus
Alfred Marshall
Norman Angell