Alexander von Humboldt
Pruisisch onderzoeker en ontdekkingsreiziger
Leefde van: 1769 - 1859
Geboren: 14 september 1769 Gestorven: 6 mei 1859
Over Alexander von Humboldt
Friedrich Heinrich Alexander Freiherr von Humboldt (Berlijn, 14 september 1769 – aldaar, 6 mei 1859) was een Pruisische natuurvorser en ontdekkingsreiziger.
Humboldt deed onderzoek in Midden- en Zuid-Amerika en gaf een uitvoerige beschrijving van het fysische heelal. Met zijn onderzoeksreizen legde hij de grondslag voor wetenschappen zoals de fysische geografie en meteorologie. De Humboldtstroom, de belangrijkste oceaanstroom van Zuid-Amerika, die door Humboldt werd bestudeerd, kreeg zijn naam. Andere door Bonpland en hem bestudeerde objecten waren vulkanen, de sidderaal en guano, en vele andere onderwerpen in de levende en niet-levende natuur. Tijdens zijn reizen ontdekte hij vele nieuwe plantensoorten, waaronder Melastoma coccinea. In die plant zit een geneesmiddel tegen de tropische ziekte malaria.
Volgens de Britse natuuronderzoeker Charles Darwin (1809-1882) was Humboldt de belangrijkste wetenschappelijke reiziger aller tijden.
Bron Wikipedia
Boeken van Alexander von Humboldt
Citaten 1 t/m 10 van 14.
-
Wreedheid jegens dieren is één van de meest kenmerkende zonden van een gemeen en onedel volk.
― Alexander von Humboldt -
Het gevaarlijkst van alle wereldbeelden is dat van die mensen die nog nooit naar de wereld hebben gekeken.
― Alexander von Humboldt -
Wie lof ontvangt, doet er altijd goed aan het meer als een vrijwillig geschenk te beschouwen dan als een verdiende beloning.
― Alexander von Humboldt -
Kennis en herkennen zijn de vreugde en het recht van de mensheid.
― Alexander von Humboldt -
De dogmatische opvattingen van de afgelopen eeuwen leven alleen voort in de vooroordelen van de mensen en in bepaalde disciplines, die zich, bewust van hun zwakte, graag in duisternis bedekken.
― Alexander von Humboldt -
De mens moet het goede en het grote willen, de rest hangt af van het lot.
― Alexander von Humboldt -
Een bijzonderheid van de kameleon is zijn vermogen om tegelijkertijd in verschillende richtingen te kunnen kijken, met één oog naar de hemel, het andere naar de aarde. Hij gelijkt daarin op menig koster, die hetzelfde kan doen.
― Alexander von Humboldt -
Elke natuurwet geopenbaard aan de waarnemer duidt op een hogere, maar niet nog herkende.
― Alexander von Humboldt -
Het is niet genoeg om alleen maar te klagen, men moet werken om de klachten te verhelpen.
― Alexander von Humboldt -
Ik dacht dat het beter was om iets te doen dan niets te proberen, omdat je niet alles kunt doen.
― Alexander von Humboldt





