Anthelme Brillat Savarin
Frans politicus en advocaat
Leefde van: 1755 - 1826
Categorie: Politiek Land:
Frankrijk
Geboren: 1 april 1755 Gestorven: 2 februari 1826
Over Anthelme Brillat Savarin
Jean Anthelme Brillat-Savarin (Belley, 1 april 1755 - Parijs, 2 februari 1826) was een Frans rechter en schrijver, die vooral bekend geworden is als schrijver van het gastronomische werk La Physiologie du Goût.
Brillat-Savarin stamde uit een van oorsprong Venetiaanse familie van handelaren, magistraten, advocaten en officieren. Jean Anthelme Brillat-Savarin vestigde zich ook als advocaat in zijn geboorteplaats. In 1789 werd hij voor de Derde stand gekozen in de Franse Staten-Generaal. Tijdens de Terreur week Brillat-Savarin in 1794 uit naar Zwitserland en woonde achtereenvolgens in het Zwitserse Moudon en Lausanne en later in Londen en New York. In 1796 keerde hij terug naar Europa.
Na de staatsgreep van 18 Brumaire in 1799 werd Brillat-Savarin rechter in het Hof van Cassatie. Buiten zijn ambt had Brillat-Savarin voldoende tijd voor het schrijven van het culinaire standaardwerk La Physiologie du Goût, waaraan hij 25 jaar zou werken. Dit boek verscheen in 1826, twee maanden voor zijn dood.
Bron Wikipedia
Boeken van Anthelme Brillat Savarin
Citaten 1 t/m 10 van 14.
-
Iemand als gast uitnodigen, betekent zich belasten met de zorg voor zijn geluk gedurende de tijd dat hij onder ons dak vertoeft.
― Anthelme Brillat Savarin -
De tafel is de enige plaats waar een man zich het eerste uur nooit verveelt.
― Anthelme Brillat Savarin -
De ontdekking van een nieuw gerecht draagt meer bij tot het menselijk geluk dan de ontdekking van een nieuwe ster.
― Anthelme Brillat Savarin -
Een maaltijd zonder wat kaas is als een prachtige vrouw met maar één oog.
― Anthelme Brillat Savarin -
Mensen die geregeld chocolade drinken, onderscheiden zich door hun goede gezondheid en hun weerstand tegen allerlei kleine ziektes die de rust van het leven verstoren.
― Anthelme Brillat Savarin -
Het lot van de volkeren hangt af van de wijze waarop zij zich voeden.
― Anthelme Brillat Savarin -
Je kunt alles doen met mayonaise, behalve erop gaan zitten.
― Anthelme Brillat Savarin -
Wijn is de vorst van de dranken.
― Anthelme Brillat Savarin -
Zeg mij wat je eet en ik zal zeggen wat je bent.
― Anthelme Brillat Savarin -
De dieren voedden zich, de mens eet, alleen de mens van geest weet hoe hij moet eten.
― Anthelme Brillat Savarin
Trefwoorden in deze citaten:
Vergelijkbare auteurs
-
Jacques Chirac
Frans politicus en president 20 -
Edouard Herriot
Frans politicus 11 -
François Guizot
Frans politicus en historicus 9 -
Joseph Pelet de la Lozère
Frans politicus 8 -
Henri Boucher
Frans politicus 7 -
Adolphe Thiers
Frans politicus en geschiedkundige 7 -
François-Joachim de Pierre de Bernis
Frans politicus, diplomaat en kardinaal 5 -
Abel-François Villemain
Frans politicus en schrijver 5



Jacques Chirac
Edouard Herriot
François Guizot
Joseph Pelet de la Lozère
Henri Boucher
Adolphe Thiers
François-Joachim de Pierre de Bernis
Abel-François Villemain