Georg Büchner
Duits schrijver en maatschappelijk revolutionair
Leefde van: 1813 - 1837
Categorie: Politiek | Schrijvers (Hedendaags) Land:
Duitsland
Geboren: 17 oktober 1813 Gestorven: 19 februari 1837
Over Georg Büchner
Georg Büchner (Goddelau, 17 oktober 1813 - Zürich, 19 februari 1837) was een avant-gardistisch Duits schrijver uit de Vormärz, en een maatschappelijk revolutionair.
Büchner speelde een cruciale rol bij de oprichting van de Gesellschaft der Menschenrechte, geïnspireerd op de Société des Droits de l'Homme et du Citoyen. Hij kreeg hiervoor de steun van de rector van de universiteit van Gießen, Friedrich Ludwig Weidig.
Büchner is een van de opmerkelijkste figuren uit de Duitse literatuur: tijdens zijn zeer korte leven heeft hij vier werken van uitzonderlijk experimentele kwaliteit afgeleverd, die voor twintigste-eeuwse avant-garde-auteurs een inspiratiebron vormden.
Bron Wikipedia
Boeken van Georg Büchner
Citaten 1 t/m 10 van 21.
-
De dood aapt de geboorte na; bij het sterven zijn wij zo hulpeloos en naakt als pasgeboren kinderen.
― Georg Büchner -
Ontwikkeling is het doel van het leven, het leven zelf is ontwikkeling, dus het leven zelf is een doel.
― Georg Büchner -
Het vermoeide lichaam vindt overal een kussen, maar wanneer de geest moe is , waar moet hij dan rusten?
― Georg Büchner -
Waar de zelfverdediging eindigt, begint de moord.
― Georg Büchner -
Alleen de vreedzame burger verdient bescherming van de samenleving.
― Georg Büchner -
Wij zijn allemaal dwazen; maar niemand heeft het recht zijn eigenaardige dwaasheid op te leggen aan een ander.
― Georg Büchner -
Adieu, mijn vriend, de guillotine is de beste dokter.
― Georg Büchner -
De gedachte dat voor de meeste mensen zelfs de armzaligste geneugtes en genoegens onbereikbare kostbaarheden zijn, maakte me erg verbitterd.
― Georg Büchner -
De mens is een afgrond. Je huivert even als je naar binnen kijkt..
― Georg Büchner -
De politieke situatie kan mij wel razend maken. Het arme volk sleept geduldig de kar voort, waarop de vorsten en liberalen hun apenkomedie opvoeren.
― Georg Büchner
Trefwoorden in deze citaten:
Vergelijkbare auteurs
-
Johann Wolfgang von Goethe
Duits schrijver en dichter 550 -
G. C. Lichtenberg
Duits schrijver en natuurkundige 130 -
Friedrich Hebbel
Duits schrijver 103 -
Salomon Baer-Oberdorf
Duits schrijver 101 -
Kurt Tucholsky
Duits schrijver 46 -
Friedrich von Bodenstedt
Duits schrijver 29 -
Theodor Fontane
Duits schrijver 29 -
Johann Gottfried Seume
Duits schrijver 27









Johann Wolfgang von Goethe
G. C. Lichtenberg
Friedrich Hebbel
Kurt Tucholsky
Friedrich von Bodenstedt
Theodor Fontane
Johann Gottfried Seume