Sir William Osler
Canadees arts
Leefde van: 1849 - 1919
Categorie: Wetenschappers Land:
Canada
Geboren: 12 juli 1849 Gestorven: 29 december 1919
Over Sir William Osler
Sir William Osler, (12 juli 1849 - 29 december 1919) was een Canadese arts en één van de vier oprichters van het Johns Hopkins Hospital.
Osler creëerde het eerste residentieprogramma voor gespecialiseerde opleiding van artsen, en hij was de eerste die medische studenten uit de collegezaal haalde voor klinische training aan het bed. Hij is vaak beschreven als de vader van de moderne geneeskunde en een van de "beste diagnostici die ooit een stethoscoop hebben gehanteerd". Osler was een persoon met veel interesses, die behalve arts ook bibliofiel, historicus, auteur en vermaard grappenmaker was.
Hij schreef in een essay "Books and Men" dat "Hij die medicijnen studeert zonder boeken, een onbekende zee bevaart, maar hij die medicijnen studeert zonder patiënten, helemaal niet naar zee gaat."
Zijn bekendste gezegde was "Luister naar je patiënt, hij vertelt je de diagnose".
Bron Wikipedia
Boeken van Sir William Osler
Citaten 1 t/m 10 van 15.
-
Een van de eerste plichten van de arts is, de grote massa zo ver te krijgen dat ze geen medicijnen meer slikt.
― Sir William Osler -
Geneeskunde is een wetenschap van onzekerheid en een kunst van waarschijnlijkheid.
― Sir William Osler -
Vraag niet wat voor ziekte iemand heeft, maar liever wat voor iemand de ziekte heeft.
― Sir William Osler -
Hoe groter de onwetendheid, hoe groter het dogmatisme.
― Sir William Osler -
De beste voorbereiding voor morgen is het werk van vandaag uitstekend te doen.
― Sir William Osler -
Verspil de uren overdag niet met te luisteren naar wat je 's avonds kunt lezen.
― Sir William Osler -
Er is geen ziekte meer bevorderlijk voor de klinische nederigheid dan een aneurysma van de aorta.
― Sir William Osler -
De waarde van de ervaring is niet in het zien van veel, maar in het zien met wijsheid.
― Sir William Osler -
Het is veel belangrijker om te weten wat voor type patiënt een ziekte heeft dan wat voor type ziekte een patiënt heeft.
― Sir William Osler -
De allereerste stap naar succes in elk beroep is erin geïnteresseerd te zijn.
― Sir William Osler







